“NUK ËSHTË TALENT PO E PËRDORNI”/ Alketa Vejsiu nuk ia përton fansave: Injoranca është… – AlpeGossip
“NUK ËSHTË TALENT PO E PËRDORNI”/ Alketa Vejsiu nuk ia përton fansave: Injoranca është…

“NUK ËSHTË TALENT PO E PËRDORNI”/ Alketa Vejsiu nuk ia përton fansave: Injoranca është…

Së fundmi  fansat nuk kanë të ndaluar me kritikat ndaj moderatores së njohur Alketa Vejsiu për emisionin “Në  kurthin e Piter Panit”.  Para disa ditë ndjekësit e kritikuan se fëmijët ishin futur me mik dhe disa prej tyre kishin prindërit  vip-at.

Pas kritikave Alketa me fines ka publikuar një foto të fëmijës së emsionit  “Në kurthin e Piter Panit” dhe ka  bërë një shkrim thumbues.

“Ne Turthin e Piter Pan”
I kane thene kaq shume keto jave Taramelja Piter Pan-it sa i eshte merzitur; por kemi bere pakt qe nuk do merzitet me! Se taramelet edhe pse prishin dhembet, jane te embla dhe me shije! Edhe sepse Xhejsonit nuk i jane nderruar ende dhembet e qumshtit dhe shume shpejt do ti thote te gjithe K-ete sic duhet!
I kam dhene me shume hapesire se sa femijeve te tjere vec per nje motiv; besoj fort qe edhe nga nje fshat qe neve nuk mund t’ja dinim vendodhjen apo emrin, nga dy prinder te thjeshte por njerez te mrekullueshem e punetore, mund te linde nje femije kaq i mire dhe i mbare te cilit patjeter i duhet dhene shans me merite! Qe te besojne edhe ata qe kane pak, qe vijne nga periferia, qe nuk kane miq dhe njohje; me besim dhe endrra mund t’ja dilni nese pashaporte keni talentin! Ky djale komunikimin ne publik e ka Talent Bio dhe ne si produksion duam te bejme vertete dicka te mire per te”.

Menjëherë fansat  duket se nuk e kanë pëlqyer  faktin që Alketa ka citur se vogëlushi është nga fshati duke e kritikuar që të mos paragjykoj por edhe Alketa nuk ja u ka përtuar me përgjigjet. Disa të tjerë kanë cituar se vogëlushi thjesht po përdoret si rast për vëmendje. Gjithastu disa prej tyre e kanë akuzuar se moderatorja u ka fshir komentet.

View this post on Instagram

@xheison.bafti_official “Ne Turthin e Piter Pan” I kane thene kaq shume keto jave Taramelja Piter Pan-it sa i eshte merzitur; por kemi bere pakt qe nuk do merzitet me! Se taramelet edhe pse prishin dhembet, jane te embla dhe me shije! Edhe sepse Xhejsonit nuk i jane nderruar ende dhembet e qumshtit dhe shume shpejt do ti thote te gjithe K-ete sic duhet! I kam dhene me shume hapesire se sa femijeve te tjere vec per nje motiv; besoj fort qe edhe nga nje fshat qe neve nuk mund t’ja dinim vendodhjen apo emrin, nga dy prinder te thjeshte por njerez te mrekullueshem e punetore, mund te linde nje femije kaq i mire dhe i mbare te cilit patjeter i duhet dhene shans me merite! Qe te besojne edhe ata qe kane pak, qe vijne nga periferia, qe nuk kane miq dhe njohje; me besim dhe endrra mund t’ja dilni nese pashaporte keni talentin! Ky djale komunikimin ne publik e ka Talent Bio dhe ne si produksion duam te bejme vertete dicka te mire per te❤️

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on