NUK JEMI TË VETMET! Edhe kryeredaktorja e Vogue vesh tuta tani – AlpeGossip
NUK JEMI TË VETMET! Edhe kryeredaktorja e Vogue vesh tuta tani

NUK JEMI TË VETMET! Edhe kryeredaktorja e Vogue vesh tuta tani

Mesa duket gjërat kanë ndryshuar.

Kryeredaktorja e Vogue, Anna Wintour, ikonë stili, njihet për fustanet klasike, takat nude nga Manolo Blahik dhe varëset ngs Bottega Veneta. Kur imagjinon Anna Wintour, imagjinon diçka të tillë:

Edhe kryeredaktorja e Vogue vesh tuta tani

Por izolimi e ndryshoi. Në një foto të postuar në Instagramin e revistës Vogue, drejtoresha artistike e Condé Nast pozon me një bluzë me vija dhe…tuta!

Edhe kryeredaktorja e Vogue vesh tuta tani

“S’ma merrrte mendja të shihja Anna Wintour me tuta,” kometoi dikush. “Oh Zot i madh, Anna Wintour me tuta. Bota po ndryshon,” tha një tjetër.

Plot të tjerë u shokuan me të drejtë nga veshja e kryeredaktores. Vetëm pak muaj më parë, ajo tha në një video për Vogue se nuk vesh kurrë tuta.

Por, në diell ose jo, me tuta ose fustan, syzet nuk hiqen nga sytë.