“NUK KA MË FRIKË”/ Reperi i njohur ushqehet me insekte për një arsye të veçantë (FOTO) – AlpeGossip
“NUK KA MË FRIKË”/ Reperi i njohur ushqehet me insekte për një arsye të veçantë (FOTO)

“NUK KA MË FRIKË”/ Reperi i njohur ushqehet me insekte për një arsye të veçantë (FOTO)

Reperi Kanye West ka festuar luftën e suksesshme të babait të tij me kancerin me një ushqim të pazakontë që nuk përbëhet nga mishi apo torta.

Ai zgjodhi që të hajë një pjatë të mbushur me insekte. 41-vjecari publikoi fotografinë e pjatës me shkopinj duke shkruajtur:

Babai im dhe unë do të hajmë këtë pjatë me insekte për të festuar luftën e tij me kancerin. Nuk ka më frikë”.

Babai i Kanye u diagnostikua me kancer të prostatës në korrik. Kujtojmë se lajmi për sëmundjen e të atit e kishte shqetësuar shumë 41-vjeçarin, i cili humbi nënën e tij në vitin 2007.

Nëna e tij, Donda nuk pati kancer por vdiq për shkak të komplikimeve të kirurgjisë.