Nuk keni për t’ju besuar syve! Aktori i famshëm shfaqet i transformuar nga sëmundja e rëndë (FOTO) – AlpeGossip
Nuk keni për t’ju besuar syve! Aktori i famshëm shfaqet i transformuar nga sëmundja e rëndë (FOTO)

Nuk keni për t’ju besuar syve! Aktori i famshëm shfaqet i transformuar nga sëmundja e rëndë (FOTO)

Një seri rolesh në filma aksion dhe ekrani e identifikon aktorin e madh Jet Li si një mjeshtër të Kung Fu-së.

Shumë fansa e admirojnë për lëvizjet e tij plot energji dhe të gjithë e kanë njohur Jet Li si një personazh plot lëvizje aksioni.

Por ja që ndonjëherë sëmundja të bën të vuash shumë dhe të ndryshon totalisht.

Një foto e publikuar së fundmi e gjendjes aktuale të aktorit të famshëm me të vërtet të bën të mos ti besosh syve.

Jet ka gati 10 vjet që po lufton me sëmundjen e hipertiroidizmit dhe probleme të shtyllës kurrizore, që i janë shkaktuar gjatë dëmtimeve në realizimet e filmave aksion.

Në vitin 2016 në një intervistë aktori tha se e kishte mposhtur sëmundjen dhe shumë shpejt do t’i rikthehej filmave dhe aktiviteteve bamirëse.

Shikojeni se si duket Jet Li aktualisht dhe bëni ndryshimin.