OFENDOI RËNDË KOMUNITETIN "LGBT"/ Ja kë vizitoi sot reperi shqiptar (FOTO) - AlpeGossip
OFENDOI RËNDË KOMUNITETIN “LGBT”/ Ja kë vizitoi sot reperi shqiptar (FOTO)

OFENDOI RËNDË KOMUNITETIN “LGBT”/ Ja kë vizitoi sot reperi shqiptar (FOTO)

Ditën e djeshme është mbajtur “Parada e Krenarisë” në Prishtinë.
Përfaqësuesit dhe anëtarët e LGBTI-së që ishin pjesë e kësaj parade gjetën përkrahje nga fytyrat publike, por, kishte edhe nga ata që drejtuan ofendime për komunitetin në fjalë.
Këngëtari i njohur, Goldi  përmes rrjeteve sociale kishte ofenduar anëtarët e këtij komuniteti duke i quajtur “pedera” dhe duke thënë se si janë mbledhur përpara bustit të një burri të madh shqiptar siç është Skënderbeu.

Ndërsa sot, reperi ka bërë një vizitë në Landovicë te varri i dëshmorit Tahir Sinani.

Faktikisht Goldi njihet si një reper që i këndon meritave të dëshmorëve madje ai në një intervistë dhënë  javë më parë ka treguar se së shpejti do e publikojë një album me këngë patriotike.