Olta Dakun apo Elvana Gjatën? Ja kë zgjedh për “SHOQE TË NGUSHTË” Jonida Vokshi – AlpeGossip
Olta Dakun apo Elvana Gjatën? Ja kë zgjedh për “SHOQE TË NGUSHTË” Jonida Vokshi

Olta Dakun apo Elvana Gjatën? Ja kë zgjedh për “SHOQE TË NGUSHTË” Jonida Vokshi

Jonida Vokshi moderatorja e programit “Thurje”, përpos punës së saj si prezantuese është komentuar shpeshherë në media edhe për miqësitë e saj.
Ajo është prej vitesh shoqja e ngushtë e këngëtares së njohur, Elvana Gjata por edhe e aktores fantastike, Olta Daku.

Por cila prej tyre është mikja e saj e ngushtë?!

”Janë të dyja kaq të rëndësishme në jetën time. Elvanën e kam si motër jam rritur me të, kemi marrë dhe hijen e njëra tjetrës. Ndërkohë që Oltën kam vite që e njoh ndajmë punët bashkë por edhe problematikat e përditshme, lumturitë, hidhërimet, kështu që i kam të pandashme”, është shprehur Jonida në një intervistë për programin “Lart e Poshtë”.

E pyetur nga gazetarja Suada Daci se nëse do të kishte nevojë për një mendim të ftohtë, atë do ta merrte nga Olta apo Elvana, Jonida ka thënë:

“Elvana sepse e ka në natyrë t’i shohë gjërat me ftohtësi. Elvana thotë kjo gjëja është e bukur, por në rregull le të shohim këtë anën tjetër. Ajo ka kritikën të parën pastaj pjesën e të vlerësuarit”.

Ndërsa sa i takon mikes së saj Olta Daku, Jonida Vokshi ka thënë për herë të parë në “Lart e Poshtë”, se shpreson shumë që me aktoren e njohur të sjellin një projekt së shpejti.