“TROKITËN KRISHTLINDJET”/ Ja si po festojnë VIP-at me të dashurit e tyre (FOTO) – AlpeGossip
“TROKITËN KRISHTLINDJET”/ Ja si po festojnë VIP-at me të dashurit e tyre (FOTO)

“TROKITËN KRISHTLINDJET”/ Ja si po festojnë VIP-at me të dashurit e tyre (FOTO)

Sot data shënon 25 dhjetor dhe të gjithë besimtarët katolikë anembanë botës festojnë Krishtlindjet.

Mënyrat e festimit janë të ndryshme po ajo që ka rëndësi është harmonia dhe lumturia që përshkruan fytyrat e zemrat e njerëzve.

Tashmë përmes Instagramit çdokush tregon në lidhje me jetën e tyre dhe ashtu si çdo festë tjetër shohim edhe si kanë uruar vipat Krishtlindjet.

AlpeNews.al ju njeh me disa nga urimet e vipave apo mënyrën se si ato po festojnë Krishtlindjet krahas njerëzve të tyre të zemrës:

Flori Mumajesi 

Arbana Osmani me babain e saj të veshur si Babagjysh

Ornela Bregu

Marina Vjollca

Franceska Jace

Ilda Bejleri

Majlinda Zeka dhe djali i saj dhe Majk

Riselda Sejdija

Armina Mevlani

Luana Vjollca

Xhensila Myrtezaj

Enca

 

/AlpeNews.al