PAMJE TË FRIKSHME/ Shihni si çahet toka nga tërmeti 7.5 ballë (VIDEO) – AlpeGossip
PAMJE TË FRIKSHME/ Shihni si çahet toka nga tërmeti 7.5 ballë (VIDEO)

PAMJE TË FRIKSHME/ Shihni si çahet toka nga tërmeti 7.5 ballë (VIDEO)

Kanë dalë pamje të rija nga tërmeti që goditi ishullin e Sulawesi më 28 shtator. 

Ky është momenti i frikshëm kur toka çahet nga lëkundjet e tërmetit. 

Në pamjet filmike do të shikoni se si hapet asfalti dhe një grua që kalon aty me vrap. 

Tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7,5  që ra në vend shkaktoi një cunami të madh dhe shkaktoi qindra viktima.