PAMJET/ Kur bashkohet shkenca me modën, rezultati është një mrekulli mbi trupin e Bella Hadid – AlpeGossip
PAMJET/ Kur bashkohet shkenca me modën, rezultati është një mrekulli mbi trupin e Bella Hadid

PAMJET/ Kur bashkohet shkenca me modën, rezultati është një mrekulli mbi trupin e Bella Hadid

Modelja e njohur, Bella Hadid i ka lënë të gjithë “gojëhapur” mbrëmjen e djeshme. Ajo doli gjysmë e zhveshur në një pasarelë në Javën e Modës në Paris.

Duke qëndruar në mes të hapësirës së shfaqjes në një katror të bardhë me ngjyra të ndezura, modelja u rrethua nga teknikë, të cilët filluan duke e spërkatur për të krijuar një fustan të bardhë në trupin e saj.

Bella u shndërrua në një pëlhurë të vërtetë, përmes një teknike të krijuar nga kompania spanjolle Fabrican.

Kështu, 25-vjeçarja bëri historinë e botës së modës falë sfilatës në të cilën mori pjesë.

Modelja ka shpërndarë në llogarinë e saj në Instagram videon ku tregohen momentet kur katër artistë kanë krijuar këtë fustan të bardhë. Postimi i saj ka marrë shumë pëlqime dhe komente nga ndjekësit, si dhe nga shumë të famshëm, përfshirë Alexa Chung dhe Sita Abellan./abcnews.al