Pasi u tall me pastruesen, fansat KRYQËZOJNË Roza Latin! Reagon moderatorja: Injoranca dhe papunësia… (VIDEO) – AlpeGossip
Pasi u tall me pastruesen, fansat KRYQËZOJNË Roza Latin! Reagon moderatorja: Injoranca dhe papunësia… (VIDEO)

Pasi u tall me pastruesen, fansat KRYQËZOJNË Roza Latin! Reagon moderatorja: Injoranca dhe papunësia… (VIDEO)

Ditën e djeshme në rrjetet sociale dhe në shumë media online u diskutua gjatë një video, që ishte shkëputur nga prapaskenat e xhirimeve të një interviste që moderatorja Roza Lati dha një vit më parë për gazetaren Dasara Karaiskaj.

Kjo intervistë është zhvilluar në një nga lokalet e Tiranës dhe në një moment dy vajzat e njohur janë ndjerë të bezdisura nga pastruesja e cila po pastronte krah tyre.

Ato i janë drejtuar asaj me disa fjalë të cilat nuk dëgjohen mirë në video, por sipas tyre Roza e ka ironizuar pastruesen gjatë gjithë kohës, ndërkohë që ajo nuk ja ka kthyer, por thjesht ka vazhduar punën e saj.

 

Komentet lidhur me këtë video nuk kanë qenë aspak të mira nga ana e komentuesve, të cilët i kanë kryqëzuar dy moderatoret për veprimin e tyre.

Mirëpo pak minuta më parë ka reaguar vetë Roza nëpërmjet një postimi në Instastory , ku ka shpërthyer në të shara.

“O internet i fëlliqur, që shikueshmërinë e ke nga injoranca dhe papunësia e Shqiptarëve. Që merreni me grimca prapaskene të xhirimeve këtu e një vit më parë”, ka shkruar Roza në postimet e saj.