PËR FAMË APO PËR QEF? Njihuni me VIP-et që mbajtën mbiemrin e vajzërisë (FOTO) – AlpeGossip
PËR FAMË APO PËR QEF? Njihuni me VIP-et që mbajtën mbiemrin e vajzërisë (FOTO)

PËR FAMË APO PËR QEF? Njihuni me VIP-et që mbajtën mbiemrin e vajzërisë (FOTO)

Ndërrimi i mbiemrit të vajzave pas martesës është një nga temat më të diskutura pasi, në ditët e sotme “nuset” kanë lënë pas traditat.

Jo në pak raste, edhe vajzat e njohura të showbizit kanë zgjedhur të mbajnë mbiemrin e tyre për arsye nga më të ndryshmet.

Edhe pse ndërrimi i mbiemrit tregon ndërrimin e statusit natyral, përsëri për shumicën e vajzave ky veprimin nuk merret si diçka e tillë por thjesht si një  procedure formale apo e mbetur nga e kaluara.

Arsyet e mosndërrimit të tij janë të ndryshme, e ndër to mund të përmendim se mbiemrin i tyre mund ta pëlqejnë më shumë apo prej ti kanë siguruar famën.

Njihuni me vip-et shqiptare që kanë lënë pas traditën duke mbajtur mbiemrin e tyre pas martesës:

Amarda Toska

Pyetjes se pse nuk mban mbiemrin Mamaqi, Amarda iu përgjigj se tashmë kishte krijuar identitein e saj, dhe ksihte rënë dakord me Ermalin.

Angela Martini

E pyetur në një prej opsioneve të Instagram, modelja seksi u përgjigj se nuk e mbante mbiemrin e bashkëshortit pasi i saji ishte më “cool”.

Ajola Xoxa

Bashkëshortja e krybashkiakut të Tiranës mban mbiemrine  vajzërisë.

/AlpeNews.al