PËR MESHKUJT QË PREFEROJNË TA MBAJNË VETEN/ Këto janë parfumet më të mira që ju duhen – AlpeGossip
PËR MESHKUJT QË PREFEROJNË TA MBAJNË VETEN/ Këto janë parfumet më të mira që ju duhen

PËR MESHKUJT QË PREFEROJNË TA MBAJNË VETEN/ Këto janë parfumet më të mira që ju duhen

Ka disa aroma të shkëlqyera për burra, por disa prej tyre i kanë rezistuar kohës dhe sot mund të konsiderohen si disa nga parfumet më të mirë.

Agrume & Freski: Aroma të pastra dhe të freskëta. Baza e tyre me agrume i bën të përsosur për çunat e palestrës dhe pushimet verore.

Dior Eau Sauvage

Parfumet më të mirë për burrat

Acqua Di Parma Colonia

Parfumet më të mirë për burrat

4711 By Mäurer & Wirtz 

Parfumet më të mirë për burrat

Chanel Allure Homme Sport

Parfumet më të mirë për burrat

Tom Ford Neroli Portofino

Parfumet më të mirë për burrat

Cool & Ujë: Aroma të pastra, të freskëta, aromë deti. Përmbajnë një përbërës të quajtur kalone, që ngjason me aromën e pjeprit. Parfume të tillë janë perfektë për njerëzit që punojnë në zyrë.

Davidoff Cool Water

Parfumet më të mirë për burrat

Acqua di Gio Pour Homme

Parfumet më të mirë për burrat

Issey Miyake L’Eau D’Issey

Parfumet më të mirë për burrat

Dolce & Gabbana Light Blue

Parfumet më të mirë për burrat

Floral: Parfumet e burrave me nota të trëndafilit, jaseminit dhe vjollcave kanë aroma të rralla dhe të fuqishme. Janë të përsosur për ata që duan të sfidojnë zgjedhjet e zakonshme.

Dior Homme

Parfumet më të mirë për burrat

Caron Pour Un Homme

Parfumet më të mirë për burrat

Eau d’Hermes

Parfumet më të mirë për burrat

Byredo Rodeo

Parfumet më të mirë për burrat

Calvin Klein CK One

Parfumet më të mirë për burrat

Seksi & Pikantë: Shumica e këtyre parfumeve janë nga familja e aromave orientale, që përmbajnë arrëmyshk, myshk dhe jasemin. Aroma të tilla janë të duhurat për mbrëmjet.

Aramis

Parfumet më të mirë për burrat

Viktor & Rolf Spicebomb

Parfumet më të mirë për burrat

Paco Rabanne 1 Million

Parfumet më të mirë për burrat

Yves Saint Laurent La Nuit De L’Homme

Parfumet më të mirë për burrat

Të ëmbël & Sensualë: Karakterizohen nga nota si vanilja, kanella dhe çokollata. Janë idealë për takime romantike, por mos e teproni me spërkatjet.

Thierry Mugler A*Men

Parfumet më të mirë për burrat

Jean Paul Gaultier Le Male

Parfumet më të mirë për burrat

L’Homme Prada

Parfumet më të mirë për burrat

Të ngrohtë & Dru: Aromat e ngrohta me bazë druri, janë përgjithësisht nga druri i sandalit dhe i kedrit. Janë të lehtë dhe pëlqehen nga të gjithë.

Terre d’Hermes

Parfumet më të mirë për burrat

Dunhill Icon

Parfumet më të mirë për burrat

Boss Bottled

Parfumet më të mirë për burrat

Tom Ford Oud Wood

Parfumet më të mirë për burrat

Sensualë: Lëkurë, myshk, patchouli.

Knize Ten

Parfumet më të mirë për burrat

Guerlain Jicky

Parfumet më të mirë për burrat

Givenchy Gentleman

Parfumet më të mirë për burrat

Kiehl’s Original Musk

Parfumet më të mirë për burrat

Të freskët & Jeshilë: Aromë në bazë të së cilës janë bimët.

Creed Green Irish Tweed

Parfumet më të mirë për burrat

Dior Fahrenheit

Parfumet më të mirë për burrat

Versace Eros

Parfumet më të mirë për burrat

Ralph Lauren Polo

Parfumet më të mirë për burrat

Të freskët & Barishtor: Zakonisht janë aroma që ndërtohen me nota të livandos, barbarozës dhe myshkut të lisit.

Old Spice

Parfumet më të mirë për burrat

Houbigant Fougère Royale

Parfumet më të mirë për burrat

Mouchoir De Monsieur De Guerlain

Parfumet më të mirë për burrat

Tabac Original

Parfumet më të mirë për burrat

Burimi: FashionBeans