PËRFUNDON GARËN ME KËMBËN E THYER/ Atletja zvarritet drejt vijës së finishit (VIDEO) – AlpeGossip
PËRFUNDON GARËN ME KËMBËN E THYER/ Atletja zvarritet drejt vijës së finishit (VIDEO)

PËRFUNDON GARËN ME KËMBËN E THYER/ Atletja zvarritet drejt vijës së finishit (VIDEO)

Një atlete ka përfunduar maratonën duke u zvarritur në pistë pasi iu thye këmba gjatë garës.

Rei Iida, një studente në Japoni, u rrëzua papritur dhe theu këmbën e djathtë.

Por në vend që të hiqte dorë, 19-vjeçarja guxoi dhe u zvarrit rreth 200 metra deri në vijën e finisht, ku ia dha shiritin kolegës së saj të skuadrës në mënyrë që ajo të vazhdonte më tej garën.

Iida u dërgua më pas në spital, ku u trajtua për plagët e saj.