“PËRVISHNI DUART DHE BËNI PUNË SHTËPIE OSE…”/ Armina Mevlani i bën ‘thirrje’ të gjithë burrave – AlpeGossip
“PËRVISHNI DUART DHE BËNI PUNË SHTËPIE OSE…”/  Armina Mevlani i bën ‘thirrje’ të gjithë burrave

“PËRVISHNI DUART DHE BËNI PUNË SHTËPIE OSE…”/ Armina Mevlani i bën ‘thirrje’ të gjithë burrave

“Burri nuk të ndihmon në shtëpi, a mund të shkohet deri tek ndarja?”- ishte tema që u diskutua gjatë punatës së fundit në “Goca dhe gra”.

Gjatë bisedës Armina Mevlani theksoi se kur shtëpia është e të dy partnerëve, duhet të kontribuojnë dhe të bëjnë punët e shtëpisë ose nëse kanë mundësi ekonomike të marrin një pastruese.

Sakaq moderatorja shtoi gjithashtu se burrat janë më të rrëmujshëm.

“Unë them dy janë mundësitë, ose të ketë mundësi ekonomike të të sjellë dikë të të pastrojë, ose përveshni duart çun i dashur. S’ka, shtëpia është e të dyve. Të dy duhet të kontribuojnë në mënyra të ndryshëm. Të dy janë në punë. Mendoj se të gjithë burrat janë të rrëmujshëm.

Mund të ketë ndonjë radhë domethënë. Është njëri në ‘Tik Tok” që hekuros çarçafët dhe i shkruajnë gratë ‘mos je serial killer’ se ai hekuros”- u shpreh Armina.