Pini lëng karrote me xhinxher dhe kjo do t’i ndodhë trupit tuaj – AlpeGossip
Pini lëng karrote me xhinxher dhe kjo do t’i ndodhë trupit tuaj

Pini lëng karrote me xhinxher dhe kjo do t’i ndodhë trupit tuaj

Lëng xhinxheri  dhe  karrote të kombinuar është një nga ë të mirët kur bëhet ffjalë për lëngje të kombinuar.

1. Përmirëson shëndetin tuaj të zemrës: Ndërsa xhenxhefil është veçanërisht i mirë për të ndihmuar të përzierat, është gjithashtu i dobishme kundër hipertensionit dhe sëmundjeve të zemrës, raporton “Herbs Info”. Po ashtu, karotat janë të pasura me antioksidantë, sipas Dr Ax, gjë që ndihmon në reduktimin e rrezikut të sëmundjeve kardiovaskulare

3. Mban lëkurën tuaj të freskët dhe të shëndetshëm:Beta-carotene, një komponent shumë i vlefshëm në karrota, përmirëson aftësinë e lëkurës për tu shëruar shpejt, raporton Dr Ax, dhe përdoret zakonisht për qëllime mjekësore.

Mbron sistemin tuaj imunitar: Vitamina C dhe antioksidantët në karota nxisin sistemin imunitar dhe ndihmojnë në luftimin e sëmundjeve dhe, sipas “Foods” ndihmon në luftimin e mikroorganizmave të dëmshëm si E. Coli dhe Staphylococcus.