PO QESHIM ME LOT/ Urimi i Dojna Memës për Krishtlindje sapo na rikujtoi të gjithëve fëmijërinë (FOTO) – AlpeGossip
PO QESHIM ME LOT/ Urimi i Dojna Memës për Krishtlindje sapo na rikujtoi të gjithëve fëmijërinë (FOTO)

PO QESHIM ME LOT/ Urimi i Dojna Memës për Krishtlindje sapo na rikujtoi të gjithëve fëmijërinë (FOTO)

Është dita e Krishtlindjes dhe në mes të shumë postimeve e urimeve të shumta nga personazhet e njohur, na tërhoqi vëmendjen ai i Dojna Memës.
Moderatorja simpatike ka uruar këtë festë me një foto të vitit 1999 , kur ajo ishte ende fëmijë.
Në atë vit, po në periudhe Krishtlindjes, Dojnës i ka ndoshur një histori sa e pazakonte aq edhe e lëzetshme që ajo zgjodhi ta ndante me ndjekësit e saj.

“Pak minuta pas shkrepjes së kësaj fotoje, ime motër 2 vjeç, u zhduk për 30 minuta. Pasi lajmëruam policinë, pas të qarave të mia që u bënë kolona zanore e Rrugës së Kavajës për atë ditë, e gjetëm teksa ishte hutuar per 30 minuta tek një tip që shiste tullumbacë.
Pasi e gjeta dhe rifilloi të më merrte lodrat, thashë: “Mami pse se çojme Mikin tek ajo familja tjetër, ja bëjmë dhuratë për Krishtlindje?”
Uroj që fëmija brenda jush të jetë gjithmonë i gjallë dhe t’ju udheheqë në çdo zgjedhje. Gëzuar!- shkruante Dojna përbri fotos.