PRAKTIKE DHE DYFUNKSIONALE/ Trendi më i çuditshëm i momentit janë çantat-varëse – AlpeGossip
PRAKTIKE DHE DYFUNKSIONALE/ Trendi më i çuditshëm i momentit janë çantat-varëse

PRAKTIKE DHE DYFUNKSIONALE/ Trendi më i çuditshëm i momentit janë çantat-varëse

Midis trendeve të çuditshme të thonjve, të rrobave të banjës, të këpucëve apo grimit, tashmë një tjetër trend i çuditshëm është ai i çantave. Trendi i çantave-varëse vjen direkt nga pasarelat e modës. Ishte Gucci marka e parë që e solli këtë trend tre vite më parë, por këtë pranverë popullariteti i këtyre çantave po rritet ndjeshëm. Janë praktike, dyfunksionale (si çanta dhe si varëse) dhe shumë ‘fashion’.

Nuk mund të fusni shumë gjëra në to pasi janë mini-çanta dhe do t`ju duhet të zgjidhni midis telefonit, parave apo pasaportës. Megjithatë, nëse dëshrioni të dukeni gjithë stil, duhet t`i bëni tuajat patjetër.