PROTESTOJNË ME TEKSTET E TIJ/ Ja si i përkrah Unikkatili studentët (FOTO) – AlpeGossip
PROTESTOJNË ME TEKSTET E TIJ/ Ja si i përkrah Unikkatili studentët (FOTO)

PROTESTOJNË ME TEKSTET E TIJ/ Ja si i përkrah Unikkatili studentët (FOTO)

Prej 1 jave studentët protestojnë para Ministrisë së Arsimit.

Me pankarta në duar ata i kanë dërguar qeverisë mesazhe ironizuese duke kërkuar të drejtat e tyre.

Në disa pankarta, studentët shkruajtën pjesë të teksteve të këngëve të Unikatil, duke i modifikuar për të shprehur kërkesat e tyre.

Dhe reperi vendosi që t’i ndajë me ndjekësit e tij në rrjetin social Instagram dhe mbështetjen për kauzën e tyre.

“Forca studenta! Kur fillon politikani me iu frikësu popullit atëherë shteti ecë si duhet! Mirëpo, mos lejoni parti tjera me rrasë hundën këtu,”-shkruan ai.