Redon Makashi tregon për jetën e tij: Për t’i shpëtuar ushtrisë u futa për klarinetë dhe… – AlpeGossip
Redon Makashi tregon për jetën e tij: Për t’i shpëtuar ushtrisë u futa për klarinetë dhe…

Redon Makashi tregon për jetën e tij: Për t’i shpëtuar ushtrisë u futa për klarinetë dhe…

Këngëtari i njohur Redon Makashi ishte i ftuari special në emisionin BOOM. Ai ka treguar rreth fillimeve të karrierës së tij artistike. Makashi ka treguar se studimet i ka nisur për piano, por i ka përfunduar për klarinetë.

Redona Makashi: Unë kam filluar për piano, kam vazhduar për klarinetë dhe kam mbaruar për klarinetë. Mbaj mend kur kishim bërë grupin dhe dilnim për koncerte, të gjithë e dinin që isha ose për kompozicion ose për piano. Kur dhashë diplomën në fund, të gjithë me shihnin me klarinetë dhe thoshin, po ky çne me klarinetë.

Fiori Dardha: I ngece klarinetës apo të ngeci klarineta ?

Redon Makashi: Më ngeci! Në një farë më nënyre për ti shpëtuar ushtrisë u futa për klarinetë.