Reflekton Kanye West/ Reperi flet kundra Donald Trump: Jam përdorur nga…(FOTO) – AlpeGossip
Reflekton Kanye West/ Reperi flet kundra Donald Trump: Jam përdorur nga…(FOTO)

Reflekton Kanye West/ Reperi flet kundra Donald Trump: Jam përdorur nga…(FOTO)

Vetëm disa ditë më parë reperi më i njohur Kanye West u takua me Presidentin Donald Trump në “Shtëpinë e Bardhë”, ku shfaqi hapur mbështetjen e tij.

Në një postim të bërë në Twitter na ka habitur të gjithëve duke deklaruar se ai është përdorur nga Presidenti për të dhënë mesashe politike. Kjo ka qenë dhe arsyeja që ai ka vendosur të heqë dorë nga lëvizja “Maga” dhe njëkohësisht të krijojë një distancë nga Presidenti Tramp.

“Tashmë sytë e mi janë hapur dhe kam kuptuar se jam përdorur të shpërndajë mesazhe politike për të cilat nuk jam dakord. Unë distancohem tërësisht nga politika dhe jam fokusuar tek të qenit vetëm kreativ” – ka pohuar West.

Ky nuk është rasti i parë që reperi i njohur del kundër Tramp duke mos mbështetur vendimet e tij.

Tashmë ai ka vendosur të qëndrojë indiferent dhe të mos meret më me politikë.