RESTORANTI ME USHQIME QË KANË KANABIS NË PËRBËRJE/ Hapet muajin e ardhshëm në... - AlpeGossip
RESTORANTI ME USHQIME QË KANË KANABIS NË PËRBËRJE/ Hapet muajin e ardhshëm në…

RESTORANTI ME USHQIME QË KANË KANABIS NË PËRBËRJE/ Hapet muajin e ardhshëm në…

Restoranti i parë që do shërbejë ushqim me përmbajtje kanabisi do hapet muajin e ardhshëm në Brighton të Mbretërisë së Bashkuar.

“The Canna Kitchen” do të shërbejë ushqim vegjetarian dhe vegan ku do ketë përbërje ligjore të kanabisit.

Restoranti do përdorë kanabidiol, një dozë më të ulët se kanabisi. Themeluesi i restorantit Sam Evolution tha se ai ka punuar për shumë vite që të sjellë këtë gjë të re për konsumatorët.

“Përfshirja e kanabidolit mund të jetë burimi ushqimor më i plotë me shumë përfitime terapeutike”, tha ai.