RIKTHEHET NË MUZIKË/ Çiljeta Xhilaga tregon për projektin më të ri (VIDEO) – AlpeGossip
RIKTHEHET NË MUZIKË/ Çiljeta Xhilaga tregon për projektin më të ri (VIDEO)

RIKTHEHET NË MUZIKË/ Çiljeta Xhilaga tregon për projektin më të ri (VIDEO)

Këngëtarja Çiljeta Xhilaga pas një periudhe pasive në muzikë do të rikthehet sërish. Ajo të të sjellë një bashkëpunim me një ndër talentet më të rinj të estradës, Ernest Zeka, të njohur si Estto. Kënga mban titullin “A je mirë” dhe pritet të publikohet së shpejti.

Së fundmi Çiljeta ka treguar pse zgjodhi pikërisht Estton për të realizuar këngën e parë që shënon rikthimin e saj në tregun muzikor. Ajo ka rrëfyer se është mahnitur nga zëri Esttos që kur e ka dëgjuar për herë të parë dhe se këngët e tij e kanë shoqëruar në shumë udhëtime.

Essto është nipi i këngëtarit Besnik nga grupi NRG band dhe Çiljeta tregon se në fillim kur dëgjonte Esston, i është dukur sikur ishte Besniku ai që po këndonte. Ajo shprehet se Estto është perfekt për një bashkëpunim, ka vokalin e duhur, shkruan tekstet dhe bën muzikën vetë, e për më tepër rrezaton pozitivitet. Çiljeta mendon se asgjë nuk mundet ta ndryshojë Estton, as fama, se thjeshtësia e bën një njeri të thjeshtë.

Në një postim në instagram Çiljeta ka shkruar: ”

“Gjithmonë këtë këngën e kërkoja në ‘Youtube’ me emrin Besnik e kam fjalën për Besnikun e NRG band sepse zëri ishte identik dhe jo vetëm unë e mendoja kështu, por shumë njerëz derisa e kuptova që këngën time të preferuar e këndonte ky djaloshi i talentuar Estto (që është nipi i Besnikut). Më pas dëgjoja nëpër radio prapë këngën ‘A mendon më për mua’ një këngë që më ka shoqëruar shumë gjatë në xhirot e mia dhe prapë mendoja se e këndonte Besnik Qaka por në fakt ishte prapë ky djaloshi talentuar Estto. Kështu nëse shumë herë më ka ndodhur të më kërkojnë bashkëpunime, kete herë e ftova unë në bashkëpunim një talent si Estto, ,ishte kenaqsi bashkpunimi me ty jo vetem per vokalin dhe talentin qe ke qe e ben muziken vet dhe tekstet vete por mbi te gjitha ajo qe me ka len respekt me shum ishte edukata jote dhe pozitiviteti qe rrezatoje.”

View this post on Instagram

E mbani mende kete kengen kur doli per here te pare?!Un per vete mezi prisja ta degjoja ne radio 📻 zakonisht mbasditeve e kaloj kohen duke bere xhiro me makine me shijon shum xhiro,muzik,ndonje cigare…pasi me treguan qe egziston fisha aux(sepse jam nul nga teknologjia😂) gjithmon kete kengen e kerkoja ne youtube me emrin besnik e kam fjalen per besnikun e @nrgbandofficial sepse zeri ishte identik dhe jo vetem un e mendoja keshtu por shum njerez derisa e kuptova qe kengen time te preferuar e kendonte ky djaloshi i talentuar @estto_ (qe eshte nipi i besnikut 😄)Me pas degjoja neper radio prap kengen “A mendon me per mua” nje kenge qe me ka shoqeruar shum gjate ne xhirot e mia dhe prap mendoja se e kendonte @besnik_qaka por ne fakt ishte prap ky djaloshi talentuar @estto_ .Keshtu nqs shum her me ka ndodhur te me kerkojne bashkpunime per te suportuar te rinjte e talentuar kete here ftova un ne bashkpunim nje talent si @estto_ ,ishte kenaqsi bashkpunimi me ty jo vetem per vokalin dhe talentin qe ke qe e ben muziken vet dhe tekstet vete por mbi te gjitha ajo qe me ka len respekt me shum ishte edukata jote dhe pozitiviteti qe rrezatoje🙏🏽Un te uroje nje dite te arrishe atje ku synon sa me lart ne pasionin tend 🙏🏽☝🏻dhe pozitiviteti qe te karakterizon mendoj se sdo tet ndryshoj si njeri as fama e asgje sepse thjeshtsia e ben njeriun te bukur 🙌🏾 @besnik_qaka Mos u merzit por nipi ta kalon per talent 😂😂💪🏾.Nsr ne oren 18:00 “A JE MIRE” @estto_ feat me 💁🏻‍♀️

A post shared by Ciljeta Xhilaga (@ciljetaxhilaga) on