RITA ORA MBËRRIN NË KOSOVË/ Ja momenti i daljes në aeroportin e Prishtinës (VIDEO) – AlpeGossip
RITA ORA MBËRRIN NË KOSOVË/ Ja momenti i daljes në aeroportin e Prishtinës (VIDEO)

RITA ORA MBËRRIN NË KOSOVË/ Ja momenti i daljes në aeroportin e Prishtinës (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka arritur në Kosovë.

Ylli i muzikës ndërkombëtare, e shoqëruar me një pjesë të stafit të saj, sigurisht jo me instrumentistë, ka sapo kanë zbarkuar në kryeqytetin e Kosovës, Prishtinë.

Rita ka ardhur në Kosovë tani në punën e ambasadores, pasi ajo me projektin më të fundit ka vendosur që t’i dalë në krah grave, që janë viktima të dhunës.

Ajo ka bashkëpunuar me firmën e njohur ndërkombëtare, Escada, për të cilët ka dizejnuar disa çanta, ndërsa 15 euro nga shitja e çdo çante do të ndahen pikërisht për Kosovë.

28-vjeçarja do të qëndrojë tri ditë në Kosovë në kuadër të një misioni bamirësie dhe do të takohet me viktimat e dhunës seksuale.