RRËFEHET PËR POSTIN E SAJ NË TEATËR/ Shuplaka e Monika Lubonjës: Ta marrin jetën, ja ç’kuptova nga… (VIDEO) – AlpeGossip
RRËFEHET PËR POSTIN E SAJ NË TEATËR/ Shuplaka e Monika Lubonjës: Ta marrin jetën, ja ç’kuptova nga… (VIDEO)

RRËFEHET PËR POSTIN E SAJ NË TEATËR/ Shuplaka e Monika Lubonjës: Ta marrin jetën, ja ç’kuptova nga… (VIDEO)

E premtja sjell në studion e emisionit ‘Trokit’ personazhe dhe rrëfime të sinqerta, shpesh të forta, nga emrat e njohur të ekranit. Moderatori Ermal Peçi mirëpriti sot në IN Tv, aktoren Monika Lubonja. Ajo sapo përfundoi eksperincën e saj në ‘DwM’ , eksperiencë që pranon se e pa me hezitim në fillim edhe pse e shijoi gjatë kësaj kohë. Teksa ajo i tregonte Ermalit dedikimin e saj në çdo projekt, iu rikthye largimit të saj nga posti i Drejtoreshës së Qendrës Kombëtare të Kulturës për Fëmijë dhe Teatrit të Kukullave.

inside_1.jpg

Monika tregon për herë të parë se ka kuptuar shumë gjëra: ‘Politika na ka përçarë, është e tmerrshme. Ka një xhelozi gati për të të marrë edhe jetën. Të heqin të drejtën e punës, të vënë përgjues. Duan të të shkatërrojnë. Shumë vonë kuptova që largimi im ishte I organizuar’.

Si e përjeton Monika sot këtë moment? I harron ajo ata që e kanë lënduar? Do të ketë të tjera projekte, kësaj herë private me femijët? Zbuloni më shumë në pergjigjen e mëposhtme.