NDODH EDHE KËSHTU/ Presidenti i bën kritika Miss-it për paruket - AlpeGossip
NDODH EDHE KËSHTU/ Presidenti i bën kritika Miss-it për paruket

NDODH EDHE KËSHTU/ Presidenti i bën kritika Miss-it për paruket

Që një President të merret me flokët e një Miss-i duket paksa e çuditshme por ja që ndodh në Ugandë. Presidenti i Ugandës ka kritikuar “Miss World Africa” për përdorimin e flokëve indianë.

Ai postoi në twitter dhe tha se ata duhet të tregonin bukuri afrikane në formë natyrale. Ndërkohë kur zëdhëndësi i tij u pyet se çfarë nënkuptonte presidenti me flokë indianë ai u shpreh se flokët e Miss-it duket që nuk janë të sajat dhe se ajo duhet të dilte me flokët e saj dhe jo paruke. Ndërsa komentuesit ishin kundra presidentit pasi mendojnë se Miss-i mund të bëjë çfarë të dojë që të duket bukur.