RRËNQETHËSE/ Aurela Gaçe i dedikon një këngë kryevepër grave të dhunuara (VIDEO) – AlpeGossip
RRËNQETHËSE/ Aurela Gaçe i dedikon një këngë kryevepër grave të dhunuara (VIDEO)

RRËNQETHËSE/ Aurela Gaçe i dedikon një këngë kryevepër grave të dhunuara (VIDEO)

“Veten dua gjallë”, mban titullin kënga më e re nga Aurela Gaçe, një kryevepër që nga teksti, muzika, interpretimi dhe mbi të gjitha mesazhi i fortë që jep.

Kënga i dedikohet një fenomeni shqetësues dhe në videoklip artistja shihet duke luajtur rolin e një gruaje të dhunuar nga bashkëshorti dhe më pas largohet nga ai për të shpëtuar veten e saj.

Teksti i kësaj kënge është shkruar nga Rozana Radi ndërsa muzika nga John Van Ride dhe Aurela Gaçe.