Sa paguhet për një dasmë që këndon? Irma Libohova jep përgjigjen EPIKE – AlpeGossip
Sa paguhet për një dasmë që këndon? Irma Libohova jep përgjigjen EPIKE

Sa paguhet për një dasmë që këndon? Irma Libohova jep përgjigjen EPIKE

Irma Libohova është një ndër këngëtaret më të dashura shqiptare dhe më të kërkuara të momentit, kur bëhet fjalë për dasmat. E ftuar në emisionin “Kripë me Pier”, ajo nuk mundi t’i shmangej dot pyetjes së moderatorëve sesa paguhej në dasma.

“Unë jam më e lira nga të gjithë, s’ke pyetur të tjerët” – u përgjigj duke buzëqeshur Irma Libohova.

Sipas “javanews.al” çmimet e këngëtarëve në dasmat shqiptarë cilët fillojnë me 200 euro deri në 1500 – ­2000 Euro. Destinacioni më i preferuar i këngëtarëve shqiptarë janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pasi pagesa për ta fillon me 500$ për fillestarë, deri në 4000$ për këngëtarët me emër.