Sapo bëri hitin më të fundit: Këngëtarja shqiptare do të luajë në një film turk (FOTO) – AlpeGossip
Sapo bëri hitin më të fundit: Këngëtarja shqiptare do të luajë në një film turk (FOTO)

Sapo bëri hitin më të fundit: Këngëtarja shqiptare do të luajë në një film turk (FOTO)

Karriera e saj nisi me konkursin e bukurisë, duke u shpallur “Miss Kosova” dhe më pas vazhdoi me muzikën.

Këngëtarja Morena Taraku është përfolur shpesh për jetën e saj luksoze, ndërsa prej disa kohësh është zhvendosur në Turqi.

Pas projektit më të fundit “Femnat”, duket se Morena ia ka vënë syrin kinematografisë dhe më saktësisht filmave turq.Ajo njoftoi përmes një InstaStory se shumë shpejt do të bëhet pjesë e kastit të një filmi turk.

“Njerëzit e mi të dashur anë e mbanë botës. Jam shumë e lumtur që t’ju lajmërojë se do të jem pjesë e një filmi turk”, shkroi Morena, pa dhënë më shumë detaje.