S’DO T’U REZISTONI DOT/ Trendet e makeup-it që ju duhen për sezonin veror (FOTOT) – AlpeGossip
S’DO T’U REZISTONI DOT/ Trendet e makeup-it që ju duhen për sezonin veror (FOTOT)

S’DO T’U REZISTONI DOT/ Trendet e makeup-it që ju duhen për sezonin veror (FOTOT)

Nëse për muaj me radhë, rrallë përdorët buzëkuqë (për shkak të maskës), tani është koha e përkryer të eksperimentoni, sepse ngjyrat e kësaj vere nuk janë hiç të mërzitshme. Trendet për tonet e syve përqendrohen te nuancat e jeshiles, ndërsa për mollëzat mbizotëron roza e lehtë. Sytë do të rrëmbejnë gjithë vëmendjen, por as buzët nuk mbeten pas.

1. Buzëkuq rozë

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

2. Turquoise dhe ngjyra të ngjashme te tonet e syve

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

3. Koral

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

4. Tonet e jeshiles për sytë

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

5. Shkëlqyes me ngjyrë për buzët

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

6. Blush rozë për mollëzat

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

7. Buzëkuq portokalli

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

8. Buzë të theksuara

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

9. Penel + buzë në ngjyrë pjeshke

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni

10. Smokey Eyes –në ngjyra të lehta

Trendeve të makeup-it për verën s’do t’u rezistoni