SË SHPEJTI/ Aktori "Ezel" krah moderatores shqiptare në serialin e ri turk - AlpeGossip
SË SHPEJTI/ Aktori “Ezel” krah moderatores shqiptare në serialin e ri turk

SË SHPEJTI/ Aktori “Ezel” krah moderatores shqiptare në serialin e ri turk

 

Aktori shumë i njohur turk nga roli i “Ezelit”, Kenan Imirzalioglu do të luajë së shpejti një serial të ri turk dhe pjesë e këtij seriali do të jetë edhe moderatorja shqiptare, Arbnora Ademaj.

 

Emri i Arbnorës tashmë është bërë i famshëm në mediat turke të cilat shkruajnë për një bashkëpunim të mundshëm të shqiptares me aktorin Kenan Imirzalioglu.

Arbnora po luan edhe rolin e “Ambasadores kulturore të Kosovës” në Turqi, duke kontribuar në thellimin e bashkëpunimit midis aktorëve shqiptarë dhe atyre turq.