“S’ËSHTË I VETMI PARTNER QË KE SULMUAR”/ Avokatja Depp “tërbon” Amber Heard, e akuzon për tradhti dhe dhunë ndaj ish-të dashurës – AlpeGossip
“S’ËSHTË I VETMI PARTNER QË KE SULMUAR”/ Avokatja Depp “tërbon” Amber Heard, e akuzon për tradhti dhe dhunë ndaj ish-të dashurës

“S’ËSHTË I VETMI PARTNER QË KE SULMUAR”/ Avokatja Depp “tërbon” Amber Heard, e akuzon për tradhti dhe dhunë ndaj ish-të dashurës

Ka disa javë që gjyqi 100 milionë dollarë i Amber Heard dhe Johnny Depp është bërë kryefjalë e mediave. Së fundmi, ekipi ligjor i aktorit të famshëm ka përfunduar marrjen në pyetje të ish-bashkëshortes së tij.

Ata kanë vënë në fokus marrëdhënien e aktores së famshme me James Franco dhe akuzar se kishte abuzuar me ish-të dashurën e saj, Tasya van Ree, në vitin 2009.

Depp's attorney Camille Vasquez closed her questioning by referencing allegations that Heard hit her ex-girlfriend Tasya van Ree in 2009

Sipas “Daily Mail”, dy oficerë dyshohet se dëshmuan se Heard i godiste van Ree në krah dhe i hoqi gjerdanin dhe ajo u arrestua, por akuzat u hodhën shpejt poshtë.

“Johnny Depp nuk është i vetmi partner i juaji që keni sulmuar”, tha avokatja e Depp, Camille Vasquez, të cilës Heard iu kundërpërgjigj: “Unë kurrë nuk kam sulmuar ndonjë partner”.

Avokatja e Johnny Depp “tërbon” ish-bashkëshorten e

“Unë kurrë nuk e kam sulmuar zotin Depp apo ndonjë person tjetër me të cilin kam qenë e lidhur”, tha aktorja e famshme ndërsa Vasquez shtoi: “Nuk ka pyetje të tjera”, duke përfunduar dy ditë marrje në pyetje.

Actor Amber Heard appears in the courtroom at the Fairfax County Circuit Courthouse in Fairfax, Va., Tuesday, May 17, 2022. Camille Vasquez questioned Heard about a variety of incidents in which she says she was assaulted by Depp

Më pas “Daily Mail” shkruan se më herët Vasquez e pyeti Heardin se pse James Franco e vizitoi atë në apartamentin e saj në Los Angeles në maj të vitit 2016, një ditë pas debatit të dhunshëm me Depp që ishte pika e fundit në martesën e tyre.

Actor Johnny Depp gestures as he departs the courtroom for a break during a defamation trial against ex-wife Amber Heard at the Fairfax County Circuit Courthouse in Fairfax, Virginia, U.S. May 17

Gjykata ka dëgjuar më parë se Depp ishte jashtëzakonisht xheloz për Frankon dhe mendonte se Heard kishte një lidhje me të. Jurisë iu shfaq video e Frankos dhe Heardit në ashensorin e pallatit.”E dinit që zoti Depp ishte jashtë qytetit më 22 maj 2016, apo jo?” Vasquez e pyeti Heardin, duke shtuar se vizita erdhi një ditë pasi ajo ndryshoi bravat. “Nuk e dija orarin e tij,” u përgjigj ajo.

Actors Amber Heard, left, and Johnny Depp watch as the jury comes into the courtroom after a lunch break at the Fairfax County Circuit Courthouse in Fairfax, Virginia, on May 17, 2022

“Ai ishte miku im dhe jetonte pranë nesh. E kisha shteruar rrjetin tim të mbështetjes dhe isha e lumtur të mirëprisja sa më shumë miqësi që të kisha mundësi.’  Në klip ai shihet duke vënë kokën mbi shpatullën e Heard-it në një gjest të dashur. Heard tha: “Pasi pas fytyrën time, vuri kokën mbi supin tim. Më preku edhe anën e fytyrës’. Heard pretendon se Depp e qëlloi me një telefon asaj një natë më parë, duke i lënë një mavijosje në faqe. Ajo i tha gjykatës se Franko ‘preku anash fytyrës sime dhe iu përgjigj asaj që pa’”, tha aktorja e famshme për Frankon.

Heard told the court that the real reason Depp can't look her in the eye is that he is 'guilty'. Heard said that Depp has in fact looked her in the eyes since the divorce and at their first divorce mediation in July 2016 he did so 'many times'