SHERR DHE OFENDIME TË RËNDA/ Julia përplaset me Eglën: Copë mishi me dy sy, turpëron nënat e gratë shqiptare – AlpeGossip
SHERR DHE OFENDIME TË RËNDA/ Julia përplaset me Eglën: Copë mishi me dy sy, turpëron nënat e gratë shqiptare

SHERR DHE OFENDIME TË RËNDA/ Julia përplaset me Eglën: Copë mishi me dy sy, turpëron nënat e gratë shqiptare

Një sherr i fortë ka ndodhur mes banores së re Julias dhe Eglës.

Julia nuk ka kursyer kritikat dhe ofendimet ndaj Eglës të cilat ishin jo pak të lehta. Julia e quan Eglën si “mish me dy sy”, “mizerje” dhe si “një turp i madh për gratë shqiptare”.

Egla: Çfarë mëllefi ke ndaj meje, kur ke vetëm dy ditë që ke ardhur?

Julia: Kam ardhur të të nxjerr ty nga shtëpia.

Egla: Aa epo vazhdo. Po më drithen gjunjët.

Julia: O grua e keqe, o grua e ligë! Turp të kesh. Nuk prezanton gruan shqiptare, je një turp i madh për gratë shqiptare, mizerje, ik o dreq. Ti nuk kupton asnjë gjë, ti je një copë mishi me dy sy.

Egla: Ke dy ditë që ke ardhur dhe më urren.

Julia: Je një copë mishi me dy sy që turpëron gratë shqiptare, brezin tonë, nënat shqiptare, artistet shqiptare, çdo gjë turpëron.

Egla: Ti nuk je brezi im.