“SHKËLQYEN”/ Ja se si u veshën VIP-at në premierën e “I Love Tropoja” – AlpeGossip
“SHKËLQYEN”/ Ja se si u veshën VIP-at në premierën e “I Love Tropoja”

“SHKËLQYEN”/ Ja se si u veshën VIP-at në premierën e “I Love Tropoja”

Mbrëmjen e sotme në Pallatin e Kongreseve po mbahet premiera e filmit “I love Tropoja”. Filmi vjen me regji dhe produksion të Ermal Mamaqit, skenar të Klaudia Brahimajt, Ermal Mamaqit e Besnik Mustafait. Si asnjëherë tjetër, salla është mbushur plot me personalitete të njohura.

“Nuk e kam parë ndonjëherë këtë sallë me kaq shumë personalitete edhe këto dy javë kuptova që Shqipëria ka më shumë VIP-a se sa çka Pallati i Kongreseve karrige, prandaj premierën e bëmë në dy orare. Do jenë 5000 veta sonte dhe kjo do jetë premiera më e madhe që kemi bërë ndonjëherë”, është shprehur Ermali gjatë fjalimit të tij.

Për të parë filmin janë mbledhur së bashku VIP-a, artistë, biznesmenë dhe influencers. Ne të ‘Xing.al’ po iu sjellim më poshtë foto të disa prej VIP-ave të pranishëm në Pallatin e Kongreseve:

Dojna Mema

Mariza Ikonomi

Valer Kolnikaj

Orinda dhe Turi

Eva Murati

Jonida Maliqi

Greta Koci

Rudina Dembcaj dhe Mark Frroku

Kiara Tito dhe Liesa Haxhiasllani