SHOKUESE! Dalin pamjet e vrasjes së reperit të njohur (VIDEO) – AlpeGossip
SHOKUESE! Dalin pamjet e vrasjes së reperit të njohur (VIDEO)

SHOKUESE! Dalin pamjet e vrasjes së reperit të njohur (VIDEO)

Reperi i njohur ndërkombëtar u ekzekutua më datë 18 qershor dhe vetëm 4 muaj pas vrasjes së tij janë bërë publike pamjet e vrasjes. Emri i tij i vërtetë është Jahseh Onfroy, dhe ende nuk është zbardhur e gjithë çështja.

Reperi vdiq në spital menjëherë pas atentatit, dhe deri tani tre të dyshuar për vrasjen e tij janë arrestuar. Vrasja e reperit XXXTentacion, 20 vjeç është filmuar nga kamerat e rrugës që janë publikuar për herë të parë të enjten gjatë një seance gjyqësore. “TMZ” shkruan se videoja tregon reperin që ecën drejt motoristëve në plazhin Pompano në Florida.

Më pas dy të dyshuarit e shoqërojnë në një ndërtesë. Kamerat e regjistruan momentin që tregojnë se si njëri prej djemve hyri në makinën e reperit para se të largohej nga skena e krimit. Vetëm pak më vonë, makina e tij BMW ndalohet në mes të rrugës pasi e vrasin me armë zjarri.