Shpallet FITUESJA e “Miss Universe Albania” 2018! Ja kush është bukuroshja shqiptare që… – AlpeGossip
Shpallet FITUESJA e “Miss Universe Albania” 2018! Ja kush është bukuroshja shqiptare që…

Shpallet FITUESJA e “Miss Universe Albania” 2018! Ja kush është bukuroshja shqiptare që…

Pas një nate të gjatë e të mbushur me spektakël, pak minuta më parë juria ka vendosur për fituesen e Miss Universe Albania 2018 dhe Miss Universe World 2018.

Terjsi Sejdini shpallet fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2018.

Mjaft e pëlqyer nga publiku, Trejsi arriti të klasifikohej fillimisht në Top 3-she dhe të rrëmbente çmimin ‘Miss Social Media’.

E pyetur se pse duhej të ishte ajo vajza që duhet të fitonte këtë kompeticion, Trejsi u përgjigj: “Jam shumë e kënaqur që jam pjesë në top 3, për shkak të moshës, nuk i marrim parasysh fjalët e prindërve dhe doja të thoja që duhet t’i degjojmë prindërit, t’i marrim parasysh çfarë thonë sepse kështu do ecim para dhe do i demonstrojmë botës cilat janë virtytet tona”./AlpeNews.al.