SHPALLET “MISS PJESHKA”/ Kush është bukuroshja nga Hoti që fitoi kurorën – AlpeGossip
SHPALLET “MISS PJESHKA”/ Kush është bukuroshja nga Hoti që fitoi kurorën

SHPALLET “MISS PJESHKA”/ Kush është bukuroshja nga Hoti që fitoi kurorën

Është mbajtur këtë fundjavë një eveniment i veçantë “Miss Bjeshka”. Vajzat që konkurrojnë për “Miss Bjeshka” janë shumë më ndryshe se vajzat e “Miss Shqipëria” apo “Miss Universe Albania”, të cilat veshin fustane me shkëlqim dhe ekspozojnë format trupore me bikini.

Vajzat e “Miss Bjeshka” konkurrojnë me veshje tradicionale të krahinave të tyre, flokët me të njëjtin model e shami në kokë.

Kurorën e “Miss Bjeshka” këtë vit e fitoi Luljeta Dekaj nga Hoti.