“SHPRESOJ T’JU NDEROJ”/ Alketa Vejsiu niset për në “Sanremo” dhe ka diçka për të thënë (FOTO) – AlpeGossip
“SHPRESOJ T’JU NDEROJ”/ Alketa Vejsiu niset për në “Sanremo” dhe ka diçka për të thënë (FOTO)

“SHPRESOJ T’JU NDEROJ”/ Alketa Vejsiu niset për në “Sanremo” dhe ka diçka për të thënë (FOTO)

Alketa Vejsiu do të jetë nga prezantueset e festivalit italian “Sanremo”.

Moderatoren do e shohim në natën e tretë të festivalit krahë partneres të Cristiano Ronaldos, Georgina Rodrigues. Përveç saj dimë se pjesë e “Sanremo 2020″ do të jetë edhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa.

Në profilin e saj në Instagram prezantuesja ka postuar një fotografi ku është gati për t’u nisur në Itali, me valixhet pranë Alketa shkruan:” Destinazione Sanremo! #dreams #happy #flying #emozionattissima #volare

Thank you @airalbaniaofficial for being my partner! Love flying with you

Me uroni fat Shqiperia! Ju dua shume te gjitheve. Shpresoj t’ju nderoj❤️ #jamkrenareqejamshqiptare🇦🇱”.

Jemi shumë krenarë për suksesin e një tjetër femre shqiptare dhe mezi presim ta shohim në Sanremo. ALPEgossip.al