“SHQIPËRIA ZIEN”/ Fevziu thyen zemrat e shqiptarëve, “arratiset” dhe ngre flamurin shqiptar në Machu Picchu (FOTO) – AlpeGossip
“SHQIPËRIA ZIEN”/ Fevziu thyen zemrat e shqiptarëve, “arratiset” dhe ngre flamurin shqiptar në Machu Picchu (FOTO)

“SHQIPËRIA ZIEN”/ Fevziu thyen zemrat e shqiptarëve, “arratiset” dhe ngre flamurin shqiptar në Machu Picchu (FOTO)

Blendi Fevziu njihet për pasionin e tij të madh për udhëtimet. Në CV-në e tij vendet që ai viziton shtohen, pasi të paktën një herë në 2 javë ai viziton një vend të ri.

Këtë herë vendi që ai ka eksploruar është Machu Picchu në Peru. Pas vizitës që i bërë kryeqyteit të këtij vendi, gazetari ka shkuar dhe në Machu Picchu, ku ka ngritur flamurin shqiptar.

Udhëtimin e tij moderatori i njohur e tregoi që në emisionin e së enjtës së kaluar, kur lajëmroi të gjithë teleshikuesit se të hënën do ishte dhe emisioni i fundit live.

Pas të hënës, Fevziun e pamë sërish në ekran, por këtëe herë më regjistirm, pasi nga Instagram dukej që ishte “arratisur” nga Shqipëri, larg debateve dhe politikës.

Prej disa ditësh Blendi Fevziu po shijon udhëtimin e tij në vendin e largët e të Amerikës Latine, por ka thyer zemrat e shqiptarëve të cilër presin që të dëgjojnë debate politike çdo mbrëmje.