SHQIPONJA e Shaqirit pas ndeshjes me Serbinë/ Olti Curri gjen origjinën e lashtë të këtij gjesti dhe ‘’ngacmon’’... (FOTO) - AlpeGossip
SHQIPONJA e Shaqirit pas ndeshjes me Serbinë/ Olti Curri gjen origjinën e lashtë të këtij gjesti dhe ‘’ngacmon’’… (FOTO)

SHQIPONJA e Shaqirit pas ndeshjes me Serbinë/ Olti Curri gjen origjinën e lashtë të këtij gjesti dhe ‘’ngacmon’’… (FOTO)

Mjaftuan dy gola që Serbia të merrte leksionin e merituar, ku Xhaka dhe Shaqiri na bënë të lumtur me gjestin e tyre patriotik duke simbolizuar shqiponjën dykrenare me duar.

Vendimi i FIFA-s për gjobitjen e dyshes në fjalë ka ngjallur goxha reagim dhe shumë fansa janë shprehur të indinjuar për një vendim të padrejtë si ky.

Edhe blogeri Olti Curri ka dhënë vlerësimin e tij përsa i përket këtij xhesti patriotik me disa foto të postuar në Instastory.

“Mirë golat po filmi na mbeti tek shqiponja. Dmth Xherdani s’ka faj, shqiponjën e paska shpikur Edona Llalloshi. Shqiponja nuk është e jotja”, shkruan Olti në fotot e postuar në Instastory./intv.al/

etrgw3.PNG

 

trghw45.PNG

 

ftghw4_5.PNG