“SI UNË ASNJË S’TË DO”/ Mozzik bën namin me këngën e re dedikuar Loredanës (VIDEO) – AlpeGossip
“SI UNË ASNJË S’TË DO”/ Mozzik bën namin me këngën e re dedikuar Loredanës (VIDEO)

“SI UNË ASNJË S’TË DO”/ Mozzik bën namin me këngën e re dedikuar Loredanës (VIDEO)

Pas “Dhelpër dinake”, Mozzik u rikthye me një tjetër projekt që e publikoi në mesnatë, ashtu siç kishte premtuar. “Zemra ime” mban titullin kënga e re e Mozzikut që vjen me një temë komplet ndryshe dhe prekës. Kënga është pëlqyer shumë dhe ka arritur mijëra shikime. Nuk kanë munguar thashethemet se edhe këtë këngë Mozzik ia dedikon Loredanës duke marrë parasysh tekstin që flet për një ndarje.

 

 

Refreni i këngës: Ku je, ça po ban o zemra ime?
A je zgjut apo rrin n’mendime?
Noshta t’kom lon keq me obligime
Krejt ça po m’mbajnë janë do kujtime

Zemra, zemra ime mos u lëndo
Kam ik pak larg mos u shqetëso
Veç t’lutna për këto gjana mos um fajëso
Se ti e di që si unë asnjë s’të do
Zemër m’dogji malli, vallahi pa ty sun po ja dali
Zemër m’dogji malli, ah kët’ jetë ta marrë djalli