Sipas femrave të njohura shqiptare, modeli më “cool” i flokëve këtë pranverë është ky – AlpeGossip
Sipas femrave të njohura shqiptare, modeli më “cool” i flokëve këtë pranverë është ky

Sipas femrave të njohura shqiptare, modeli më “cool” i flokëve këtë pranverë është ky

Flokë të kapur bisht ose të lëshuar? Nëse zgjedh tani këto stile flokësh ngjan shumë jashtë mode dhe nuk e themi ne, por ata që udhëheqin trendet.

Të gjithë mbetën të mahnitur kur panë Kim Kardashian në “Met Gala”, flokët e gjatë me shkëlqim me tualetin perfekt të realizuar nga grimieri shqiptar Mario. E dalluat si i kishte kapur flokët? Gjysmë!

Ja një pamje më nga afër:

Është një nga modelet që na ka shoqëruar para apo gjatë adoleshencës dhe ndërsa të gjithë hoqën dorë prej tij, kush e priste se do të kthehej pas kaq vitesh.

Pavarësisht se flokët e kapur gjysmë topuz u panë në fotot e publikuara në rrjetet sociale që vitin e kaluar, gjysmë-bishti është një tjetër trend të cilin duhet ta ndiqni tani.

Ka dhjetëra mënyra si ta realizoni dhe për këtë na ndihmojnë këto të famshme:

Bella Hadid

Alketa Vejsiu

Luana Vjollca

Besa Kokëdhima

Xhensila Myrtezaj

Elvana Gjata

 

Era Istrefi

Dhurata Dora

Nora Istrefi