SOT MODELE E NJOHUR NË TURQI/ Nuk do ta besoni si dukej Almeda Abazi para operacioneve plastike (FOTO) – AlpeGossip
SOT MODELE E NJOHUR NË TURQI/ Nuk do ta besoni si dukej Almeda Abazi para operacioneve plastike (FOTO)

SOT MODELE E NJOHUR NË TURQI/ Nuk do ta besoni si dukej Almeda Abazi para operacioneve plastike (FOTO)

Almeda Abazi modelja bukuroshe është një nga personazhet më të njohura të publikut shqiptar. Pasi modelja u shpall u njoh si Miss Shqipëria jeta e saj në Turqi morri tjetër drejtim. Përveç karrierës në Turqi dhe familjes që ka me aktorin e njohur turk Tolgahan Sayisman, Almeda ka qenë gjithmonë shumë e komentuar për shkak të pamjes së saj të jashtme.

Megjithëse tani duket shumë e bukur dhe me tipare perfekte, nëse shohim foto të mëparshme, Almeda nuk është dukur gjithmonë kështu. E akuzuar më parë për operacione plastike, Almeda është shprehur:

“Nuk kam asgjë kundër ndërhyrjeve estetike, por nuk e kuptoj pse flisni për diçka që s’e kam bërë? Nuk keni lajme të tjera për të bërë? Pse vazhdoni të flisni për diçka që e kam sqaruar? Me kohën, do t’ju jap lajme që të flisni. Meqë ra fjala, ju i keni parë fotot e mia të 12-13 viteve më parë. Çfarë po bëni tani, për Zotin? S’doja të flisja për këtë temë dhe s’doja të harxhoja kohën, por më detyruat”.

Ndërsa bashkëshorti i saj ka pranuar se Almeda ka bërë dy operacione. Për të qenë më të saktë, ai ka thënë: “Ka bërë dy ndërhyrje në hundë por nuk ka bërë asgjë tjetër. Por habitem me faktin sesi mund të bëhen çështje dite fotot e moshës 15-vjeçare”

Përveç këtyre deklaratave ne mendojmë se përveç hundës, modelja ka bërë dhe buzët por për sa kohë nuk është pranuar, ky ngelet një dyshim. /AlpeGossip.al