Spikerja e lajmeve doli një javë në televizor pa makeup dhe ja çfarë ndodhi! – AlpeGossip
Spikerja e lajmeve doli një javë në televizor pa makeup dhe ja çfarë ndodhi!

Spikerja e lajmeve doli një javë në televizor pa makeup dhe ja çfarë ndodhi!

Një spikere lajmesh në Amerikë doli në ekran për një javë të tërë pa vendosur grim, për të parë sesi dalja ‘lakuriq’ para publikut do t’i ndikonte në nivelin e vetbesimit. Kamady Rudd nga WZZM12 në Michigan tregoi për revistën Glamour se dita e saj niste në 2:30 të mëngjesit dhe se çdo ditë duhet t’i nënshtrohej një rutine makeup-i 8-orëshe ku përfshihej fondatina, toni i syve, peneli, qerpikët fallco, lyerja e vetullave, konturi, pudra, blush-i dhe buzëkuqi. Por pasi lexoi një studim ku thuhej se pamja e jashtme e një gruaje ndikonte tek kompetenca që transmetonte, Rudd vendosi të ndryshonte pak regjimin e saj të mëngjesit.

 

“Ditën e parë isha pak nervoze, tregon Kamady. “Madje ia përmenda edhe komedianëve që intervistova. Ata u sollën sikur nuk e kishin vënë re dhe nuk ma përmendën më.”

Por me çdo ditë që kalonte ndjenja e ankthit zhdukej.

“Njerëzit thoshin se nuk kishin vënë re gjë, ose e vinin re dhe e pranonin. Mendoj se kjo tregon shumë për njerëzit.”

Në foton e publikuar në Instagram ajo tregon se publiku iu përgjigj mjaft pozitivisht eksperimentit.

“Vetbesimi im në transmetim nuk ndryshoi për të qenë e sinqertë. E harroja krejtësisht fytyrën time të zhveshur sapo filloja ditën. Si përfundim, jo make-up për mua = asgjë ndryshe.”

Rudd donte t’i provonte vetes se mund ta bënte punën me të njëjtin focus, pa u shqetësuar për pamjen e jashtme.

“Jam pro grimit, kundër grimit, gjithçka që doni të bëni është totalisht në dorën tuaj dhe kështu duhet të jetë gjithmonë.”