"Sulltanesha Hyrrem" ndër aktoret më të paguara/ Shihni shifrën "e çmendur" vetëm për një episod - AlpeGossip
“Sulltanesha Hyrrem” ndër aktoret më të paguara/ Shihni shifrën “e çmendur” vetëm për një episod

“Sulltanesha Hyrrem” ndër aktoret më të paguara/ Shihni shifrën “e çmendur” vetëm për një episod

Edhe pse e ka nisur karrierën si modele, tashmë Meryem Uzerli mbush kopertinat e revistave për punën e saj në kinematografi. Karriera e saj është duke kapur majat dhe pagesa që merr për një episod e bën ndër aktoret më të paguara. Së fundmi mediat turke kanë raportuar se Meryem paguhet 50 mijë dollarë për një episod, që do të thotë pasuria e saj ka arritur një shifër e cila nuk mund të llogaritet më.

Meryem është bërë e njohur për publikun shqiptar në rolin e “Sulltaneshës Hyrrem”