"SUNNY HILLS FESTIVAL"/ Miley Cyrus vjen në Kosovë, tërbohen serbët (FOTO+VIDEO) - AlpeGossip
“SUNNY HILLS FESTIVAL”/ Miley Cyrus vjen në Kosovë, tërbohen serbët (FOTO+VIDEO)

“SUNNY HILLS FESTIVAL”/ Miley Cyrus vjen në Kosovë, tërbohen serbët (FOTO+VIDEO)

Ditën e  djeshme këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa dha lajmin e bukur se në “Sunny Hills Festival” do të jetë e ftuar këngëtarja me famë botërore, Miley Cyrus. Lajmi bëri bujë dhe të gjithë fansat shqiptar mezi e presin këngëtaren e njohur në Kosovë.

Mirëpo, një reagim shumë të ashpër ka pasur nga komentuesit serbë të cilët me komentet e tyre kanë shpërthyer kundër këngëtares dhe e kanë quajtur sërish Kosovën Serbi.

“Në qoftë se vendos të këndosh në Kosovë, bën më mirë të zgjedhjesh të këndosh në Beograd se sa në Prishtinë. “, shkruan një komentues Serbë ndërkohë që një tjetër thotë: “Kosova është Serbi”.

“Në qoftë se Kosova është një” shtet i pavarur”, pse s’është Kosova në Eurovizion? Kosova është Serbi”, i shkruan një tjetër.