SURPRIZA MË E BUKUR E DITËLINDJES/ Nexhmije Pagarusha s’mban dot lotët para publikut (FOTO+VIDEO) – AlpeGossip
SURPRIZA MË E BUKUR E DITËLINDJES/ Nexhmije Pagarusha s’mban dot lotët para publikut (FOTO+VIDEO)

SURPRIZA MË E BUKUR E DITËLINDJES/ Nexhmije Pagarusha s’mban dot lotët para publikut (FOTO+VIDEO)

Ditën e djeshme, këngëtarja e njohur e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha, festoi 86-vjetorin e saj të lindjes.

Të shumtë ishin kolegë e dashamirës që e uruan ikonën e muzikës, ndërsa dy këngëtaret Shyhrete Behluli dhe Learta Jakupi i dedikuan një këngë në organizimin e ditëlindjes nga Ambasada e Shqipërisë në Kosovë.

Teksa ka dëgjuar këngën, Pagarusha nuk i ka mbajtur dot lotët ndërkohë që kamera e filmonte, siç mund ta shihni në videon e mëposhtme.