SURPRIZË/ Këngëtarja me famë botërore vjen në vendin tonë (FOTO) – AlpeGossip
SURPRIZË/ Këngëtarja me famë botërore vjen në vendin tonë (FOTO)

SURPRIZË/ Këngëtarja me famë botërore vjen në vendin tonë (FOTO)

 

Një vit më parë këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa dhe babai i saj Dukagjin organizuan festivalin “Sunny Hill” në të cilin performuan një sërë këngëtaresh shqiptar të famshëm brenda dhe jashtë Shqipërisë.

Këtë vit festivali do të organizohet sërish dhe do të mbahet në datat  2, 3 dhe 4 gusht dhe në faqen zyrtare në Instagram është lajmëruar dhe e ftuara e parë që do të performojë në këtë festival që do mbledh gjithë të rinjtë shqiptar në një vend.

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare që ka shkruar dy super hitet e Ariana Grande, “7 Rings” dhe “Thank you next”, Njomëza do të vijë në Kosovë për të performuar përpara publikut shqiptar.