“SYHAN” HABIT FANSAT/ Heq dorë nga aktrimi për arsyen e fortë – AlpeGossip
“SYHAN” HABIT FANSAT/ Heq dorë nga aktrimi për arsyen e fortë

“SYHAN” HABIT FANSAT/ Heq dorë nga aktrimi për arsyen e fortë

Aktorja e njohur turke, Tuba Buyukustun, është kthyer në një prej personazheve më të dashur të publikut shqiptar me rolet e famshme si ‘Elif’ tek ‘Diamante dhe dashuri’ apo ‘Syhan’ tek ‘Xhesuri dhe e bukura’.

Megjithëse është një ndër aktoret më të suksesshme, ajo ka marrë vendimin e papritur për të hequr dorë nga aktrimi.

Mediat turke raportojnë se arsyeja që e ka shtyrë Tubën të marrë këtë vendim është dëshira për tu bërë skenariste. Madje, ajo e ka gati skenarin e parë për t’ja prezantuar regjisorit turk Tomris Giritlioglu.