”TA ÇOJMË ELVANËN NË EUROVIZION”/ Fansat e këngëtares protestë para RTSH-së, nisin peticion për të ndryshuar fituesin e festivalit – AlpeGossip
”TA ÇOJMË ELVANËN NË EUROVIZION”/ Fansat e këngëtares protestë para RTSH-së, nisin peticion për të ndryshuar fituesin e festivalit

”TA ÇOJMË ELVANËN NË EUROVIZION”/ Fansat e këngëtares protestë para RTSH-së, nisin peticion për të ndryshuar fituesin e festivalit

Ndonëse prej kohësh flitej se ajo do të ishte fituesja dhe në sondazhin online, Elvana mori 63% të votave, në fund këngëtarja shumë e dashur për publikun u shpall fituese e vendit të dytë në “Festivalin e RTSH-së”. Kjo ka ngjallur pakënaqësi tek fansat e Elvanës të cilët kanë shpërthyer të indinjuar me statuse në rrjete sociale. Madje fansat nëpërmjet fanpage-eve po organizojnë një protestë para RTSH-së.

View this post on Instagram

Ah moj Vera aq e padrejt ishe.

A post shared by Elvana | Fan Account (@elvanagjataafan) on

Ata kanë nisur edhe një peticion për të ndryshuar fituesin që në Eurovision të shkojë Elvana. Deri tani kanë nënshkruar më shumë se 100 fansa.