TAYNA NË VERSIONIN JAZZ/ Mariza Ikonomi këndon “Columbiana” dhe na surprizoi të gjithëve me performancën e saj – AlpeGossip
TAYNA NË VERSIONIN JAZZ/ Mariza Ikonomi këndon “Columbiana” dhe na surprizoi të gjithëve me performancën e saj

TAYNA NË VERSIONIN JAZZ/ Mariza Ikonomi këndon “Columbiana” dhe na surprizoi të gjithëve me performancën e saj

Mariza Ikonomi është një ndër artistet me të pëlqyera e cila gjithmonë mbahet për stilin e veçantë në të kënduar.

Kryesisht e kemi dëgjuar të këndojë këngë aspak komerciale dhe këngë franceze dhe madje nuk e kishim çuar ndërmend që ajo mund të këndonte një këngë të reperes së njohur Tayna.
E ftuar këtë të mërkurë në Soirée, Mariza ka sfiduar veten dhe ka dalë totalisht jashtë zhanrit të saj të muzikës dhe ka kënduar këngën e famshme të Taynës “Columbiana”.

Siç nuk e kishim parë ndonjëherë, Mariza ka interpretuar hitin më të cilin u bë e famshme Tayna, e cila ka ndezur atmosferën në Soirée me lëvizjet e saj karakteristike.
Për më tepër ndiqni videon më poshtë: